Розгортання Wi-Fi-мережі в складському приміщенні та на прилеглій території вимагає особливого підходу до радіопланування. Зазвичай простих рішень недостатньо, бо склад – середовище з численними перешкодами для радіозв’язку. Перш за все це стосується стелажів з товаром. Наприклад, прості всеспрямовані точки доступу забезпечать надійний зв’язок тільки на рівні верхніх полиць складських стелажів. Сучасні точки доступу (AP) Wi-Fi 802.11n і 802.11ac з декількома антенами (MIMO) при встановленні на високі стелі складу вимагають максимальної потужності передавача. Від цього виникає відбиття сигналу і перешкоди між різними AP. І навпаки, занадто мала потужність призводить до появи мертвих зон. Крім того, постійне переміщення вантажів і можлива зміна типів матеріалів (дерево, рідини, метал) змінюють радіообстановку. В першу чергу страждають слабкі джерела сигналу, наприклад, ручні термінали RFID і бездротові сенсори. Слід враховувати й інші фактори: низьку температуру, можливу запиленість, вібрації, вихлопні гази та радіоперешкоди від працюючих навантажувачів та автомобілів.

Зрозуміло, сучасні рішення від Cisco враховують особливості функціонування Wi-Fi мереж на складах. Такі спеціалізовані системи для складів здатні автоматично адаптувати параметри мережі під зміни радіообстановки та направляти трафік по найефективнішим каналам. Проте, тестування обладнання та перевірку конфігурації мережі необхідно проводити в реальних умовах складу із залученням кваліфікованих фахівців. На відміну від невеликих офісних мереж, складські системи більш складні і дорогі, тому економія на радіоплануванні неприпустима.

Якщо вашому бізнесу потрібен сучасний надійний склад, який допомагає збільшувати дохід, а не є джерелом проблем і збитків, необхідно звернутися до фахівців з розгортання відповідних бездротових мереж. Ми не тільки допоможемо вибрати оптимальну конфігурацію обладнання та спланувати його розміщення на складі, але й запропонуємо варіанти розширення технологічних можливостей складу: https://rci-c.com/kontakty/