Новий бездротовий стандарт 802.11be, який вже називають Wi-Fi 7, забезпечить обмін даними зі швидкістю до 46 Гбіт/с в теорії і до 30 Гбіт/с на практиці. Поява фінальної версії стандарту очікується в 2024 році, але його ключові технічні специфікації відомі вже зараз.

Стандарт Wi-Fi 7, який прийде на зміну нинішньому Wi-Fi 6E, покликаний забезпечити більш високі швидкості передачі даних з меншими затримками, поліпшеною енергетичною ефективністю і більш ефективним проходженням перешкод. Плавний перехід до нового покоління пристроїв буде забезпечений за рахунок зворотної сумісності з попередніми поколіннями.

Очікується, що за рахунок численних удосконалень технологій бездротового обміну даними – включаючи подвоєну ширину каналів, подвоєння їх кількості та інші, новий стандарт зможе забезпечити швидкість передачі даних аж до теоретичних 46 Гбіт/с. За словами розробників, пікові швидкості обміну даними в умовах реального розгортання мережі на декількох пристроях зможуть досягати 30 Гбіт/с.

Для порівняння: теоретична максимальна швидкість завантаження даних в мережах 5G заявлена ​​на рівні до 10 Гбіт/с. Для пристроїв стандарту IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) теоретична комбінована швидкість заявлена на рівні до 11 Гбіт/с.