Історично склалося так, що Wi-Fi і стільникові технології протиставлялися одне одному, і в міру того, як швидкість мережі збільшується, щоб конкурувати з сучасною технологією Wi-Fi, ми чуємо багато сміливих заяв про смерть Wi-Fi. Цього не сталося, коли були розгорнуті 3G або 4G, але коли 5G потрапляє в заголовки преси, люди знову задаються питанням – а як щодо Wi-Fi?

Основний показник, пов’язаний з цими двома конкуруючими мережами, – це їх максимальна швидкість. Це також найпростіший для розуміння світом аспект мереж. Як завжди, обидві мережі обіцяють стрибкоподібну зміну швидкості завантаження. 5G пропонує швидкість мережі 4 Gbps, що дійсно робить Wi-Fi 5 (802.11ac) з його максимальною швидкістю 3.5 Gbps застарілою. Wi-Fi 6, проте, піднімає ставки, пропонуючи приголомшливу максимальну швидкість 9.6 Gbps, що перевершує те, що може запропонувати 5G.

На відміну від 5G, Wi-Fi 6 використовує неліцензовану мережу для забезпечення зв’язку. Ця неліцензійна мережа доступна безкоштовно. Споживачі будуть платити абонентську плату провайдеру інтернет-послуг і повинні будуть купити роутер, але пропускна здатність не буде таким популярним товаром, як 5G. Зворотною стороною неліцензованою мережі є обмеженість її охоплення. Ось чому ліцензовані мережі найкраще підходять для мобільних пристроїв, тоді як Wi-Fi використовує неліцензовані мережі, які обмежують можливості підключення в фізичному просторі.

Через різницю між цими типами мереж малоймовірно, що 5G ініціює революцію в галузі зв’язку, яка повністю витіснить Wi-Fi. 5G стане новим стандартом для роумінгу і запропонує небачену раніше швидкість завантаження для мобільних пристроїв у вашій кишені. Однак зростання IoT означатиме, що в кожному будинку буде більше підключених пристроїв, і Wi-Fi 6 буде домінувати в цьому секторі.